

Tartu Aleksander Puškini kool korraldas lõimitud aine- ja keeleõppe kuu raames metoodiliste oskuste laada, kuhu tuli kolleegidele oma „kaupa” näitama ja teiste oma vaatama 70 õpetajat kaheksast keelekümbluskoolist.
Õpetajad pandi õpilase rolli üheteistkümnes töötoas. „Nad õpivad, pärast analüüsivad ja reflekteerivad, kuivõrd need meetodid on tõhusad, mis on takistuseks, mis aitab materjalist aru saada ja keelt õppida,” rääkis laada korraldaja, Puškini kooli direktor Alina Braziulene.
Puškini kooli loodusõpetuse ja keemiaõpetaja Maksim Zinokov oli ühele töötoale pannud intrigeeriva pealkirja „Komm – ühele inspiratsiooniallikas, teisele kaloripomm”. Laual olidki kommid, kuid esmalt pani Zinokov kolleegid muusikavideo saatel tantsima.
„Kas teate, mis on relevantsus?” uuris Zinokov ja rääkis huvitavate näidete varal, kuidas peita keerulisi teemasid huvitava taha. Näiteks kasutab ta tunnis erineva tempoga muusikat aine agregaatolekute õpetamisel. Puškini koolis on kombeks igal nädalal kolleegidega arutada, kuidas teemasid lõimida.
„Lastele ma tunnis kommi ei jaga,” muheles Zinokov, lubades õpetajail siiski maiustada. Sellega kaasnes ülesanne ja füüsikaõpetajast direktoril tuli tahvli ette tulla.
Funktsionaalse lugemise töötuba keskendus sellele, kuidas paremini mõista venekeelset teksti, kuivõrd just selles jäävad vene õppekeelega koolid eesti koolidest PISA testis maha. Õpetajail tuli täita ülesandeid GMO-teemalise teksti ainetel ning luua reklaam erineva hinnaga õuntele.
„Keelekümblusmetoodika peab emakeelt suureks väärtuseks, õpetame ja arutleme mõlemas keeles,” lausus Alina Braziulene. Laadapäevast tehti kokkuvõtteid vene kombe kohaselt – teejoomisega, kaetud laual auras samovar ja teed valasid rahvarõivastes naised.